News

سریال تلویزیونی چمدان به‌کارگردانی خسرو ملکان در 8 سال پیش یعنی سال 1391 در گونه درام و کمدی تولید شده است. چمدان توانست در مرجع ارزشگذاری سینما و تلویزیون یعنی منظوم نمره 6.6 از 10 را از سوی مردم بدست بیاورد که نشان می‌دهد عموم مردم چمدان را اثری باکیفیت و باارزش ارزیابی می‌کنند. چمدان در تاریخ 1397/03/25 پخش خود را آغاز کرد.

بازیگران سریال چمدان

بازیگران سریال چمدان چه کسانی هستند؟ در چمدان بازیگرانی چون رضا بنفشه‌خواه، فتحعلی اویسی، عباس محبوب، شهره لرستانی، مهوش وقاری، محسن قاضی‌مرادی و ارژنگ امیرفضلی به ایفای نقش و بازیگری پرداخته‌اند. در سریال چمدان حدود 68 بازیگر جلوی دوربین رفته‌اند که از نظر تعداد بازیگران می‌توان چمدان را یک اثر بزرگ، پربازیگر و با تعداد شخصیت‌های داستانی بسیار عنوان کرد. از این‌لحاظ کارگردانی سریال چمدان باتوجه به بازی گرفتن از این تعداد بازیگر و مدیریت آنها کار بسیار دشواری بوده است؛ باید بررسی کرد آیا خسرو ملکان به‌عنوان کارگردان و به‌عنوان بازیگردان و همچنین تیم بازیگری چمدان توانسته‌اند در این زمینه موفق باشند و بازی‌های درخشانی را نمایش دهند؟
از دیگر بازیگران سریال چمدان می‌توان به اکرم محمدی، یوسف صیادی، فلامک جنیدی، فلور نظری، مهران غفوریان، شیوا خنیاگر، آزاده کرمی و صادق اصفهانی اشاره کرد.

داستان سریال چمدان

از محتوا و داستان سریال چمدان چقدر اطلاع دارید؟ فیلم‌نامه چمدان توسط خسرو ملکان نوشته شده است.
در خلاصه داستانی که یا از سوی تیم رسانه‌ای اثر و یا توسط دیگر رسانه‌ها درباره داستان چمدان منتشر شده است، می‌خوانیم: « این مجموعه حال و هوای افطار و سحر دارد و داستان یک «چمدان» را دنبال می‌کند؛ چمدانی که دست به دست می‌چرخد و ماجراهای جالبی را پشت سر می‌گذارد.»
سریال چمدان از نظر ساختار (فرم)، محتوا و محیط تولید، به آثار مختلفی شباهت دارد. با توجه به شاخص‌های متعدد و گوناگونی می‌توان گفت آثار مرتبط سریال چمدان عبارت است از: سریال موج و صخره، سریال آژانس دوستی، سریال یک وجب خاک، سریال زعفرانی و سریال لیسانسه‌ها.

سریال چمدان و کارنامه فعالیت کارگردان و بازیگران

از نظر تاریخچه فعالیت کارگردان و بازیگران سریال چمدان نیز آمارها و نکات جذابی را می‌توان بیان کرد. براساس آمارها سریال چمدان به طور متوسط فعالیت 12ام بازیگران این اثر است. براساس امتیاز مردم سریال چمدان بهترین اثر سامان ارسطو و یکی از 4 اثر شاخص هوشنگ سالک و افشین عمران در حرفه بازیگری محسوب می‌شود.
براساس امتیاز مردم سریال چمدان بهترین اثر خسرو ملکان در حرفه کارگردانی محسوب می‌شود.
سریال چمدان براساس امتیاز مردم به آثار بهترین اثر خسرو ملکان در حرفه نویسندگی محسوب می‌شود.
39 تن از بازیگران چمدان، اولین فعالیت جدی بازیگری خود را در این اثر تجربه کرده‌اند، در واقع در چمدان 39 سریال اولی بوده‌اند: صادق اصفهانی، عسل حاج حسینی، فریبا قربانی، مهسا رضایی، جعفر نورمحمدی، الهه محمدی، حسین شاه قلعه، حمید تیموری، مدیسا قاضی، مهدی غفوریان، کامران مقدادی، سمیرا آقایی، افشین عمران، مهدی سپرم، علی هادیان فر، محمدحسن محمد اصغری، محمدرضا کعبین، بتول مقدم، منوچهر افضلی، آرش پورشفیعی، علیرضا پارسایی، اعظم شیری، سوزان پیداد، علیرضا نکویی، حامد تیموری، مهدی ضحاک، نورالله سراج، عدالت حاج حسینی، ترانه طهماسبی، مهین مارالی، سمیه تیموری، مهدی مفقون، کامبیز خاکسار، امیرصادق شیرازی، مولود احمدیان، هستی اسدنیا، زیبا قربانی، آزاده منصوری و عباس مهابادی.
همچنین خسرو ملکان کارگردان چمدان اولین همکاری خود با بازیگرانی چون رضا بنفشه‌خواه، شهره لرستانی، مهوش وقاری، ارژنگ امیرفضلی، اکرم محمدی، یوسف صیادی، فلامک جنیدی، فلور نظری، شیوا خنیاگر، آزاده کرمی، عزت‌الله رمضانی‌فر، فاطمه گودرزی، جمشید جهان‌زاده، محمدرضا حق‌گو، بهروز پیروزیان، پروین ملکی، هوشنگ سالک، محمدباقر صفانور، سامان ارسطو، فریبا ترکاشوند، آزیتا ترکاشوند، فرخنده فرمانی‌زاده، داوود سعیدی، لیلا لطیفی و بهزاد مشایخ را در این اثر تجربه کرده است. در میان بازیگران چمدان نیز 2165 همکاریِ اول رخ داده، به‌عبارت دیگر در این سریال میان هر یک از 68 بازیگر با یکدیگر یک رابطه همکاری شکل گرفته که 2165 همکاری برای اولین‌مرتبه در چمدان رخ داده است. مانند: رضا بنفشه‌خواه و فتحعلی اویسی، عباس محبوب و اکرم محمدی، شهره لرستانی و فلامک جنیدی، مهوش وقاری و ارژنگ امیرفضلی، محسن قاضی‌مرادی و آزاده کرمی.
عوامل تولید و بازیگران چمدان در اینستاگرام نیز فعال هستند و مجموع میزان فالوئرهای اینستاگرام 10 نفر از این هنرمندان به بیش از 3،544،311 نفر می‌رسد.

عوامل سریال چمدان

اگر از تصویربرداری سریال چمدان خوشتان آمده و یا دوستش ندارید، بهتر است بدانید مدیر فیلمبرداری آن حسین ملکی و سید جواد موسوی بوده است. نظرتان درباره ضرباهنگ و تدوین سریال چمدان چیست؟ تدوین چمدان را سید عدنان مسچی انجام داده است. اگر صدای چمدان به‌گوشتان نشسته و یا از آن ناراضی هستید، شما را با صدابردار سریال چمدان یعنی رضا کشاورز و صداگذار آن یعنی حسین امینی آشنا می‌کنیم. شهریار کلهر و علیرضا پورسلطانی طراحی صحنه سریال چمدان را انجام نموده و شهریار کلهر و مهناز نوروزی طراحی لباس سریال چمدان را انجام داده است. مهین نویدی چهره‌پردازی یا طراحی گریم سریال چمدان را برعهده داشت. موسیقی متن سریال چمدان اثر مهدی غفوریان، محمد بکرانی، امیر احسان فدایی و حسین سالاری مقدم است و خواننده سریال چمدان نیز امیر احسان فدایی و حسین خواجه امیری هست.
از دیگر عوامل اثر می‌توان به تایماز سلیمان خانی دستیار اول کارگردان سریال چمدان، سهیلا محسنی مسئول هنروران سریال چمدان، آرزو نیک پور و فاطمه صفری منشی صحنه سریال چمدان و اشاره کرد. در مجموع بیش از 122 نفر در تولید سریال چمدان نقش داشته‌اند و هر یک از آنها در منظوم یک صفحه اختصاصی دارند.

اطلاعات سریال چمدان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *